Studiebostad.se

Hitta studentbostäder till uthyrning.

Studentbostad att hyra i Sollentuna

54 m2 lägenhet i Sollentuna att hyra

Sollentuna - 2rok - 12mån - 15.525kr/mån

Ljus och fin lägenhet i Edsängen, Sollentuna, hyrs ut möblerad. Hall med plats att hänga jackor, skohylla, samt garderober. Badrummet är helkaklat med tvättmaskin. Sovrummet har en dubbelsäng, inbyggd garderob. Köket är utrustat med det mesta som behövs för ett hushåll och har en öppen planlösning mot vardagsrummet. Lägenheten har genomgående stora fönster med mycket ljusinsläpp. Goda förvaringsmöjligheter. Samtliga fönster har persienner och i sovrummet sitter även en mörkläggningsrullgardin.

Lägenheten ligger i närheten av naturen med två naturreservat, elljusspår, flera sjöar med fantastiska möjligheter för dig som gäller friluftsliv och träning. Närhet till gym och affärer.

Goda buss- och tågförbindelser, med en busshållplats precis utanför huset. Det tar ca 40 minuter in till Stockholm central. Det tar ett par minuter att komma ut på E4:an med bil.

Betal-TV, internet- och el abonnemang tecknar hyresgästen själva. Övriga driftkostnader ingår.

Garageplats finns ledigt i föreningen mot en avgift.

På grund av allergier är varken djur eller rökning tillåtna.