Bild tillhandahålls av Google Street View och kan vara oprecis:

Lägenhet att hyra, Kungsholmen, Essinge Brogata (endast byte)

Se väg-nummer[xxxxxxxxxxxx], Stockholm Kungsholmen
  • Lägenhet att hyra
  • Ca. 35 m2
  • Ca. 4 500 kr. per månad
Lägenhet att hyra, Kungsholmen, Essinge Brogata<span class="hglt"> (endast byte)</span>
Se väg-nummer[xxxxxxxxxxxx], Stockholm Kungsholmen
  • Lägenhet att hyra
  • Ca. 35 m2
  • Ca. 4 500 kr. per månad
FÅ MER INFO OM BOSTADEN
Du länkas till en annan portal, som kan kan kräva betalning eller skapande av en använderprofil

Lägenhet att hyra, Kungsholmen, Essinge Brogata (endast byte)

Fakta

  • 5810305
  • Lägenhet
  • Ca. 35 m2
  • Ca. 4 500 kr.
FÅ MER INFO OM BOSTADEN
Du länkas till en annan portal, som kan kan kräva betalning eller skapande av en använderprofil

Lägenhet att hyra på Kungsholmen

VIKTIG INFORMATION: Detta är en bytesbostad. Du ska ha en relevant bostad som du kan byta med för att kunna komma i betraktning för denna bostad.

Viktig information: Denna bostad länkar till en hemsida där du ska registrera dig för att få kontaktuppgifter till bostadsägaren.

Viktig information: Denna bostad annonseras av en privatperson. Därför ska du vara extra uppmärksam på några saker. Läs mer här.

En äldre, men trevlig 1:a på underbara Lilla Essingen. Ljus lägenhet på 4:e våningen som inte blir för varm på sommaren. Om man nöjer sig med 1,20 säng går det att placera den i rummet bredvid köket där det annars är tänkt att ha ett köksbord. Det finns skjutdörr mellan kök och "vardagsrum". Bra fönster som stänger ute det mesta av E4:an. Tyvärr litet kök. Gasspis och gasugn. Det står att ytan är ca 35 i kontraktet, men den upplevs som större, eventuellt tack vare inbyggda garderober.

Jag har bott här i 9 år och trivs jättebra med läget - nära till allt, men du har ändå en egen ö från vilken du ser in till centrum. Extra fantastiskt med närheten till allt vatten på sommaren. Buss 1 går från ön och passerar Fridhemsplan (5 min dit med buss 1 som går ofta), Hötorget, Stureplan m.m. Nära till Västerbroplan och buss 4 samt tvärbanan på Stora Essingen. Fin promenad eller löprunda runt både Lilla Essingen och Kungsholmen.

Tvättstuga med 3 tvättmaskiner, torktumlare och tvättskåp så det går snabbt och är enkelt att boka.

Hör av dig om du vill komma och titta.

Mvh, Caroline

Jag vill byta med en bostad med följande krav:





Minst 2:a
,



Max 8 750 kr,



Minst 55 m2






En 2:a-3:a, helst nära gröna linjen.



Söker i dessa områden:


Bromma (Stockholm)

Hägersten (Stockholm)

Hammarby Sjöstad (Stockholm)

Kungsholmen (Stockholm)

Vasastan (Stockholm)

Liljeholmen (Stockholm)

Årsta (Stockholm)

Farsta (Stockholm)

Skarpnäck (Stockholm)





= Önskemål
= Krav





Hiss

Innanför tullarna

Balkong

Nyproducerad

Badkar

Nyrenoverad

Klädkammare

Handikappsanpassad

Förråd/Källare

Säkerhetsdörr

Diskmaskin

Eldstad/Kamin

Tvättmaskin

Uteplats

Torktumlare

Ej bottenplan

Parkering

Bottenplan

Etage

BRF Bildad

Information och data

Denna studiebostad som uthyres ligger på Essinge Brogata på Kungsholmen. Kungsholmen har postnummer 11261 och ligger i kommunen , som ligger i Stockholm. Studiebostaden är totalt Ca. 35 m2. Studiebostaden uthyres som en vanlig studiebostad. Hyran för studiebostaden är Ca. 4 500 kr. per månad. Notera att huset är en bytesbostad, så du ska ha en annan bostad att byta med om du vill hyra denna studiebostad.


Marknadsinsikt: Denna bostad har identifierats genom vår övervakning av bostadsmarknaden i realtid. Vi samlar utbud från hela landet i din instrumentpanel – inklusive möjligheter som inte alltid är synliga på traditionella portaler. Agera direkt på färsk data före andra bostadssökande.