Lägenhet att hyra i Örgryte-Härlanda
VIKTIG INFORMATION: Detta är en bytesbostad. Du ska ha en relevant bostad som du kan byta med för att kunna komma i betraktning för denna bostad.
Viktig information: Denna bostad länkar till en hemsida där du ska registrera dig för att få kontaktuppgifter till bostadsägaren.
Viktig information: Denna bostad annonseras av en privatperson. Därför ska du vara extra uppmärksam på några saker. Läs mer här.
Har en förstahandslägenhet på 3 r.o.k., 60 m2,6400:- i Kålltorp,GÖTEBORG. Hyresvärd Poseidon. Kålltorp ligger granne med Örgryte och är en trygg och mysig stadsdel med närhet till Skatås friluftsområde och Härlandatjärn. Ca 10 min. med buss 17 in till stan, 3:an, 1:an och 5:an om man föredrar spårvagn. Trevliga cykelpendlingsalternativ via Delsjövägen.
Det är en behaglig 3:a på våning 2/3 med mycket bra grannar. Vi har bott här i 10 år och vill egentligen inte flytta, men vi behöver en större lägenhet.
Jag vill byta med en bostad med följande krav:
Minst 4:a
,
Max 14 500 kr,
Minst 70 m2
Vill byta mot 4-5 r.o.k. i Göteborg (Krokslätt, Johanneberg, Guldheden (Ej Dr Forseliusbacke) Örgryte-Härlanda (ej Björkekärr).
Söker i dessa områden:
Örgryte (Göteborg)
Guldheden (Göteborg)
Krokslätt (Göteborg)
Centrum (Göteborg)
Härlanda (Göteborg)
= Önskemål
= Krav
Hiss
Innanför tullarna
Balkong
Nyproducerad
Badkar
Nyrenoverad
Klädkammare
Handikappsanpassad
Förråd/Källare
Säkerhetsdörr
Diskmaskin
Eldstad/Kamin
Tvättmaskin
Uteplats
Torktumlare
Ej bottenplan
Parkering
Bottenplan
Etage
BRF Bildad
Marknadsinsikt: Så har denna bostad hittats: Denna bostad har hittats genom Bostadsdeal.se:s löpande bevakning av hyresbostadsmarknaden. Vi samlar in, strukturerar och uppdaterar data om lediga hyresbostäder på tvärs av marknaden för att ge bostadssökande en bättre överblick över aktuella hyresmöjligheter, prisnivåer och utvecklingen i området.