Lägenhet att hyra i Sundbyberg
VIKTIG INFORMATION: Detta är en bytesbostad. Du ska ha en relevant bostad som du kan byta med för att kunna komma i betraktning för denna bostad.
Viktig information: Denna bostad länkar till en hemsida där du ska registrera dig för att få kontaktuppgifter till bostadsägaren.
Viktig information: Denna bostad annonseras av en privatperson. Därför ska du vara extra uppmärksam på några saker. Läs mer här.
På jakt efter en lägenhet cirka 12 minuter från t-centralen?
Här får du möjlighet till byta till en etta på 31kvm med nära till allt. Med 5 minuters gångavstånd till tuben kan du nå Kista och Solna inom några minuter med köpcentrum i allehanda format. Om du har orken att gå 20 minuter kan du ta dig till Mall of Scandinavia och Friends Arena. Längtar du efter småstadslivet, ta cyklen och du är i Sundbybergs centrum på ett par minuter.
Här är det nära till Coop, Systembolaget, Hornbach, Willys och i värsta fall McDonalds om suget efter hamburgare är alltför stort. Vill du prova det libanesiska köket eller bara ha nära till pizzerian, finns allt runt hörnet. Detsamma gäller även gymmet Nordic Fitness om du får ångerst över pizzan, hamburgaren eller ditt gamla ragg.
Lägenheten (31 kvm) är lokaliserad på 8:e våningen i ett nybyggt hus med fin utsikt över Solna, Mall of Scandinavia, ridskola och gröna områden. Klassisk öppen lösning men den som vill kan säkert trycka in en våningssäng och på så vis utnyttja utrymmet ännu mer. Förrådet är belägen i lägenheten, så om du gillar hamstra saker, glöm det, sök efter något annat. Toaletten är inred med duschkabin, tvättmaskin med torktumlare, dass, handfat och handdukstork. Mer spännande än så blir det inte.
Byggnaden är klassad som en av de fulaste byggnaderna i Hallonbergen, men om du inte bryr dig om det yttre och vad andra tycker, kontakta mig för mer information.
Jag vill byta med en bostad med följande krav:
Minst 1:a
,
Max 5 500 kr,
Minst 20 m2
Söker en fräsch lägenhet (helt ok om den är mindre ytmässigt), helst nära till tub eller buss. Säkerhetsdörr och möjlighet att installera tvättmaskin i badrummet är ett måste (vägrar bråka över tvättludd och jag glömmer ofta min tvätttid). Ingen bottenvåning, min kropp är endast till allmän skådan vid vissa avsedda platser eller forum. Har inga djur, röker inte och är en lugn stabil person med förkärlek till opera kl 5 på en lördag morgon. Studerar, jobbar och för en allmänt lugn tillvaro.
Söker i dessa områden:
Göteborg
Huddinge
Malmö
Nacka
Solna
Stockholm
Sundbyberg
Bromma (Stockholm)
Älvsjö (Stockholm)
Farsta (Stockholm)
= Önskemål
= Krav
Hiss
Innanför tullarna
Balkong
Nyproducerad
Badkar
Nyrenoverad
Klädkammare
Handikappsanpassad
Förråd/Källare
Säkerhetsdörr
Diskmaskin
Eldstad/Kamin
Tvättmaskin
Uteplats
Torktumlare
Ej bottenplan
Parkering
Bottenplan
Etage
BRF Bildad
Marknadsinsikt: Så har denna bostad hittats: Denna bostad har hittats genom Bostadsdeal.se:s löpande bevakning av hyresbostadsmarknaden. Vi samlar in, strukturerar och uppdaterar data om lediga hyresbostäder på tvärs av marknaden för att ge bostadssökande en bättre överblick över aktuella hyresmöjligheter, prisnivåer och utvecklingen i området.